uždaryti

Kūrėjai

REŽISIERIAI / AUTORIAI

ARVYDAS LEBELIŪNAS – teatro ir kino režisierius, aktorius.
Bendri darbai su VšĮ „Laimingi žmonės”:

2015 m. "Ketvirtoji kėdė" (pagal Tonino Guerra pjesę).
2015 m. „Nepaleisk manęs" (pagal Igor Bauersima pjesę "norway. today").
2013 m. „Pažadėk, kad neišeisi pirmas“ (pagal D. Čepauskaitės pjesę „Pupos“).
2013 m. „Mano aš” (pagal kanadiečių autoriaus Luko Foso pjesę “Little Voices“).
2012 m. „Visu greičiu atgal“ (aut. Pierre Notte).
2011 m. „Kitais metais tuo pačiu laiku“ (aut. Bernard Slade).
2009 m. „Mažylis ir Karlsonas” (pagal A.Lindgren knygą „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo”).
2009 m.  „Vietų nėra” (pagal Becky Mode pjesę).
2008 m. „Prie barjero” (A. P. Čechovo humoreskų „Meška“, „Vestuvės“, „Piktadarys“ ir „Jubiliejus“ insenizacijos).

Apie autoriaus ir režisieriaus bendradarbiavimą: Man be galo svarbu būti kuo arčiau autoriaus. Suprasti, ką autorius norėjo pasakyti, priimti jo istoriją, jo kelionę. Per ją pamąstyti ir apie save, ir apie tuos žmones, kuriems tu statai spektaklį. Negali paimti tik autoriaus „rėmo“, turi apmąstyti, kodėl būtent tokie žodžiai buvo parašyti. Kiekvieno žmogaus viduje savaime vyksta interpretacija, ir jeigu spektakliui sukursi tą gyvybę, kurią turėjo mintyje autorius, ta gyvybė ilgai alsuos...

DAIVA ČEPAUSKAITĖ – aktorė, poetė, dramaturgė.
Pjesės suaugusiems „Pupos“ (2009 m.) autorė, pagal kurią pastatytas  spektaklis „Pažadėk, kad neišeisi pirmas“ (LŽ, 2013).

Kaip gimė idėja pjesei „Pupos“?: Viename iš Mažojo teatro susibūrimų, režisierius V.Balsys pasakojo skaitęs vokiečių laikraštyje tikrą įvykį, jog kažkur Vokietijoje solidaus amžiaus pora įstrigo savo namo, berods, rūsyje ir ten išgyveno rekordiškai ilgą laiką. Pamaniau, kad visai įdomu būtų parašyti tokią pjesę ir tą ribotą erdvę dinamiškai pripildyti jų gyvenimo.

VYTAUTAS V. LANDSBERGIS – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas.
Spektaklio ,„Atėjau, pamačiau, negalėjau“ režisierius („Laimingi Žmonės“, 2011).

Ko siekiama Rudnosiuko istorija?: Kad mes nesurimtėtume, kad prisimintume vaikystę, nusimetę oficialumo kaukę. Kas tas Rudnosiukas, kas tas minkštas meškiukas? Tai – mūsų siela, mūsų džiaugsmas, mūsų spontaniškumas, nebijojimas elgtis kvailai ar taip kaip norisi. Juk ir cirke būna rausvaplaukis klounas, kuris truputį nevykėlis, truputį kvailas, tačiau jis yra išmintingiausias“, – teigia režisierius V.V.Landsbergis.

AGNĖ DILYTĖ – režisierė, dramaturgė.
Interaktyvaus spektaklio vaikams "Negalima!" režisierė ("Laimingi žmonės", 2014).   

Kokią mintį spektakliu perteikiate mažajam žiūrovui? Kadangi spektaklyje kalbama su vaikais apie neteisingas bausmes iš jų perspektyvos, mažus vaikus norima padrąsinti, paguosti, pralinksminti. Vaikai puikiai jaučia neteisybę, todėl norisi, kad neliūdėtų, jei kartais būna neteisingai nubausti.

AKTORIAI

VILHELMAS VAIČEKAUSKAS (1936-2009) – teatro ir kino aktorius, sukūręs apie 70 vaidmenų, vaidinęs VšĮ „Laimingi žmonės“ spektaklyje pagal A. P. Čechovo kūrinius „Prie barjero“ (rež. Arvydas Lebeliūnas, 2008 m.).  2009 m. aktorius įvertintas „Fortūnos“ apdovanojimu už šiame spektaklyje atliktus Lukos, Stepano Stepanovičiaus Čiubkovo ir Deniso Grigorjevo, mažiuko mužikėlio vaidmenis.

SIGITAS JAKUBAUSKAS – televizijos ir Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius, vaidinantis nagingą, romantiškąjį sutuoktinį spektaklyje " Pažadėk,kad neišeisi pirmas" (LŽ, 2013).

Dėl ko verta būti aktoriumi? Yra akimirka, kurios nė vienas kitas žmogus neturi. Kelios sekundės, kada jau nesupranti kas vyksta. Tarp žiūrovų ir tavęs gali būti pauzė, absoliuti tyla, bet jauti ryšį. Gali tylėti kiek nori, žiūrovas irgi tylės, tačiau vyksta pokalbis tyloje. Dėl tų sekundžių verta. Bet tų sekundžių būna nedažnai.

RIMANTA KRILAVIČIŪTĖ – televizijos ir Šiaulių valstybinio teatro aktorė, vaidinanti spektaklyje " Pažadėk,kad neišeisi pirmas" duetu su S. Jakubausku (LŽ, 2013).

Apie kino ir teatro skirtumus. Teatre ir kine yra visiškai kiti darbo principai: vienaip yra, kai kamera visai arti, šalia tavęs; kitaip, kai žiūrovų pilna salė ir turi ištransliuoti žinią, perteikti emociją čia ir dabar, be pakartojimo, be kito dublio.

ALEKSAS KAZANAVIČIUS – Valstybinio jaunimo teatro, kino ir televizijos aktorius, vaidinantis spektaklyje "Kitais metais, tuo pačiu laiku" (LŽ, 2011).

ALDONA BENDORIŪTĖ Valstybinio jaunimo teatro, televizijos aktorė, pagrindinį vaidmenį vaidinanti duetu su A. Kazanavičiumi spektaklyje "Kitais metais, tuo pačiu laiku" (LŽ, 2011).

EIMUTIS KVOŠČIAUSKAS – teatro ir kino aktorius, spektaklyje "Vietų nėra" įkūnijantis daugiau nei tridešimt vaidmenų.

Apie svajonę ir atsakomybę. Suvaidinti telefoninę pjesę, – būti ir skambinančiojo ir atsakančiojo vaidmenyje buvo mano svajonė. Suvaidinus spektaklį daugiau nei 100-ą kartų, nebeliko baimės užmiršti žodžius, tačiau vaidyba tebėra iššūkis: juk personažai negali susilieti, turi būti ryškūs ir skirtingi“. 

RAMŪNAS ŠIMUKAUSKAS   teatro, kino ir televizijos aktorius, atlikęs kelis vaidmenis spektaklyje "Prie Barjero" (LŽ, 2008; pagal A. P. Čechovo humoreskas); monospektaklio "Mano aš" (LŽ, 2013) ir "Meškiuko Barnio Kalėdos" (LŽ, 2011) personažas, "Ketvirtoji kėdė" (LŽ, 2015).

Apie klasiką. A.P.Čechovas - kaip ruginė duona. Kad ir kaip šiais laikais mus 
vilioja greito maisto restoranai, visi pasiilgstam tikros močiutės duonos. Todėl kurti šiuos personažus buvo tikra atgaiva.Tai ypatingai gardus juodos duonos kąsnelis...

IEVA ZELIONKAITĖ viena iš "Laimingų žmonių" įkūrėjų, vadybininkė. Teatro ir kino aktorė, vaidinanti pagal A.P. Čechovo vienaveiksmes humoreskas sukurtose inscenizacijose "Prie Barjero" (LŽ, 2008), "Ketvirtoji kėdė" (LŽ, 2015).

VILIJA GRIGAITYTĖ Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, vertėja. Vaidina spektaklyje "Prie barjero" (LŽ, 2008), "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009). Pjesės "Kitais metais, tuo pačiu laiku" vertimo iš anglų kalbos autorė.

HENRIKAS SAVICKIS Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius, vaidinantis spektakliuose "Prie barjero" (LŽ, 2008), "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009), "Meškiuko Barnio Kalėdos" (LŽ, 2011).

ANDRIUS ŽIURAUSKAS Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius, režisierius. Vaidina spektaklyje "Prie Barjero" (LŽ, 2008), taip pat atlieka Karlsono vaidmenį spektaklyje "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009).

PETRAS VENSLOVAS režisierius, aktorius, Všį "Teatro projektai" vadovas. Sukūrė kelis vaidmenis spektaklyje "Prie Barjero" (LŽ, 2008).

LARISA KALPOKAITĖ – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro, televizijos aktorė, vaidinusi kelionės istorijoje – spektaklyje "Visu greičiu atgal" (LŽ, 2012).

NERINGA VARNELYTĖ – Valstybinio jaunimo teatro, televizijos aktorė, atlikusi sesers vaidmenį spektaklyje "Visu greičiu atgal" (LŽ, 2012).

GIEDRĖ RAMANAUSKAITĖ – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, Mažylio vaidmuo spektaklyje "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009).

DAIVA LEBELIŪNAITĖ – TV filmų garsintoja, "Laimingų žmonių" vadybininkė, aktorė, suvaidinusi spektaklyje "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009).

MIGLĖ PAULIUKAITYTĖ – aktorė, atliekanti kelis vaidmenis spektaklyje "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009), vaidinusi "Meškiuko Barnio Kalėdos" (LŽ, 2011).

BIRUTĖ PREKEVIČIŪTĖ – teatro ir televizijos aktorė, vaidinusi spektaklyje šeimai "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009) bei "Meškiuko Barnio Kalėdos" (LŽ, 2011).

KAROLIS DOVLIAŠ – Čelmerso vaidmuo spektaklyje "Kitais metais, tuo pačiu laiku" (LŽ, 2011).

MARCELĖ ZIKARAITĖ – vaidmuo interaktyviame spektaklyje vaikams "Negalima!" (LŽ, 2014).

JONAS BARANAUSKAS – Kauno kamerinio teatro aktorius, vaidmuo spektaklyje vaikams "Negalima!" (LŽ, 2014).

SIMONA BLADŽENAUSKAITĖ – Kauno kamerinio teatro aktorė, vaidmuo spektaklyje vaikams "Negalima!" (LŽ, 2014).

INDRĖ TALOČKAITĖ – aktorė, Julijos vaidmuo spektaklyje "Nepaleisk manęs" (LŽ, 2015)

JUSTAS VANAGAS – aktorius, atliekantis Augusto vaidmenį spektaklyje "Nepaleisk manęs" (LŽ, 2015)


DAILININKAI / SCENOGRAFAI 

 JULIJA – kostiumų dailininkė „Kitais metais tuo pačiu laiku“ (LŽ, 2011), "Visu greičiu atgal" (LŽ, 2012).

ARTŪRAS ŠIMONIS dailininkas scenografas, dirbęs su spektakliais „Kitais metais tuo pačiu laiku (LŽ 2011), "Pažadėk, kad neišeisi pirmas" (LŽ, 2013), "Negalima!" (LŽ, 2014).

VLADAS ŠERSTOBOJEVAS šviesų ir video dailininkas ("Atėjau, pamačiau, negalėjau", "Kitais metais, tuo pačiu laiku", "Visu greičiu atgal", "Negalima!", "Nepaleisk manęs").

RAMUNĖ SKREBŪNAITĖ spektaklio "Atėjau, pamačiau, negalėjau" (LŽ, 2011) dailininkė.

EGLĖ SIRVYDYTĖ muzikinio apipavidalinimo autorė spektaklyje "Atėjau, pamačiau, negalėjau" (LŽ, 2011).

DANIELIUS SODEIKA  – spektaklių "Vietų nėra" (LŽ, 2009), "Prie barjero" (LŽ, 2008), "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009) dailininkas, skulptorius.

VILMA GALECKAITĖ-DABKIENĖ – scenografijos ir kostiumų dailininkė spektaklyje "Prie barjero" (LŽ, 2008).

LAISVŪNAS KARVELIS – televizijos ir kino operatorius (video operatorius spektaklyje "Prie barjero" (LŽ, 2008)).

INGA KAŽEMĖKIENĖ – spektaklio "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009), "Nepaleisk manęs" (LŽ, 2015) kostiumų dailininkė.


KOMPOZITORIAI

JONAS SAKALAUSKAS – dainininkas ir kompozitorius, sukūręs muziką spektakliui "Pažadėk, kad neišeisi pirmas" (LŽ, 2013).

SAULIUS ŠIAUČIULIS – džiazo pianistas ir pedagogas, spektaklių "Brie barjero" (LŽ, 2008), "Visu greičiu atgal" (LŽ, 2012), "Mažylis ir Karlsonas" (LŽ, 2009) kompozitorius.

GINTARAS KIZEVIČIUS kompozitorius („Kitais metais tuo pačiu laiku“ (LŽ, 2011)).

ARNAS MIKALKĖNAS – pianistas ir kompozitorius, spektaklyje "Vietų nėra" (LŽ, 2009) muzikinio apipavidalinimo autorius.

JONAS JURKŪNAS – kompozitorius, kuriantis įvairių stilių muziką. Garsinį takelį sukūręs spektakliui vaikams "Negalima!" (LŽ, 2014).


VERTĖJAI

VILIJA GRIGAITYTĖ – aktorė, išvertusi Bernardo Sleido pjesę spektakliui "Kitais metais, tuo pačiu metu" (LŽ, 2011) bei Igorio Bauersima pjesę "norway. today" (spektaklis "Nepaleisk manęs" (LŽ, 2015).

RŪTA ANTANAITYTĖ – išvertė Luko Foso pjesę “Little Voices" spektakliui "Mano Aš" (LŽ, 2013).

MARIUS BUROKAS poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas, išvertęs Becky Mode pjesę spektakliui "Vietų nėra" (LŽ, 2009) tekstą.
 
© 2021 Visos teisės saugomos "Laimingi žmonės"
Svetainių kūrimas: Dizaino arkliukas